Linie mistrů

Linie mistrů

Pro tradiční školy Kung Fu je typická nepřerušovaná linie předávání znalostí z mistra na žáka.

Přímé předávání z učitele na žáka zaručuje původní a nezkreslený obsah a také zachování čistoty stylu. Níže najdete linii naší školy, tedy cestu, jakou se k nám umění Chen Tai Ji Quan dostalo.

Pavel Hlavoň

Pavel Hlavoň (*1974)

Zakladatel a vedoucí České asociace Chen Tai Ji Quan

Chen Shi Hong (陈时红)

Chen Shi Hong – 陈时红 (*1959)

Jeden ze současných velmistrů Chen Tai Ji Quan, Zakladatel Rakousko-čínské asociace Wushu, čestný předseda výzkumné společnosti Chen Taijiquan v Číně a prezident Mezinárodní asociace stylu Chen Taijiquan v Tokyu.

Chen Xiaowang (陈小旺)

Chen Xiaowang – 陈小旺 (*1945)

19. generace rodiny Chen Současná nejvyšší autorita stylu Chen. Je uznáván jako jeden ze čtyř „Buddhových bojovníků“. Vytvořil dvě zhuštěné formy stylů laojia a xinjia: formu s 38 technikami a formu s 19 technikami.

Chen Zhaokui (陈照奎)

Chen Zhaokui – 陈照奎 (1928 – 1981), Chen Zhaoxu – 陈照旭 (1911 – 1960), Chen Zhaopi – 陈照丕 (1893 – 1972)

18. generace rodiny Chen

pozdrav

Chen Fake – 陈发科 (1887 – 1957)

17. generace rodiny Chen Přestěhoval se z vesnice Chenjiagou do Pekingu. Styl Chen byla zpočátku vnímán jako radikálně odlišný od ostatních tehdy převládajících škol bojových umění. Chen Fake prokázal účinnost stylu Chen prostřednictvím různých soukromých soubojů a dokonce i sérií zápasů v lei tai (擂台). Při těchto improvizovaných soutěžích neexistovala žádná pravidla ani přípravy, takže byly docela nebezpečné. Dalších třicet let zůstal Chen Fake neporažen. Během krátké doby byla pekingská komunita bojových umění přesvědčena o účinnosti stylu Chen a velká skupina nadšenců začala tento styl cvičit a veřejně propagovat. Chen Fake si nejen vybudoval bezkonkurenční pověst v oblasti bojových umění, ale získal si i respekt veřejnosti pro svou morálku a čestnost.
Předával své znalosti prostřednictvím dvou základních forem známých jako „Nový styl“ (新架; xin jia).: První formy (Yilu; 一路) a Druhé formy (Erlu; 二路). Kromě toho předával formy věnované technikám meče a šavle.

YinYang

Chen Yanxi – 陈延熙

16. generace rodiny Chen

YinYang

Chen Gengyun – 陈耕耘

15. generace rodiny Chen

Chen Changxing (陈长兴)

Chen Changxing – 陈长兴 (1771 – 1853)

14. generace rodiny Chen Syntetizoval Chen Wangtingův tréninkový soubor do dvou sestav, které vešly ve známost jako „Starý styl“ (老架; lao jia). Tyto dvě sestavy jsou jednotlivě pojmenovány jako První forma (Yilu; 一路) a Druhá forma (Erlu; 二路, známější jako Dělová pěst 炮捶).

YinYang

Chen Binqi – 陈秉奇, Chen Bingren – 陈秉壬, Chen Bingwang – 陈秉旺, Chen Gongzhao – 陈公兆,

13. generace rodiny Chen

YinYang

Chen Shantong – 陈善通, Chen Shanzhi – 陈善志, Chen Jixia – 陈继夏, Chen Jie – 陈节

12. generace rodiny Chen

YinYang

Chen Dakun – 陈大鹍, Chen Dapeng – 陈大鹏, Chen Guangyin – 陈光印, Chen Shenru – 陈申如, Chen Xunru – 陈恂如, Chen Zhengru – 陈正如

11. generace rodiny Chen

YinYang

Chen Ruxin – 陈汝信, Chen Suole – 陈所乐

10. generace rodiny Chen

Chen Wangting (陈王庭)

Chen Wangting – 陳王廷 (1580 – 1660)

9. generace rodiny Chen Zakladatel Tai Ji Quan. Kodifikoval již existující tréninkovou praxi rodiny Chen do souboru sedmi cvičebních postupů. Začlenil do tréninku bojových umění různé prvky čínské filozofie a vytvořil tak nový přístup, který dnes známe jako vnitřní bojová umění. Přidal principy teorie Jin-Jang, techniky Daoyin, Tui na, čínskou lékařskou teorii energie a čínskou lékařskou teorii meridiánů. Také začlenil teorie ze šestnácti různých stylů bojových umění, jak jsou popsány v klasickém textu Ji Xiao Xin Shu 繼效新書.

YinYang

Chen Bu – 陳仆

1. generace rodiny Chen Podle rodinné historie to byl zkušený bojovník, který v roce 1374 založil vesnici Chenjiagou (陳家溝) a její tradici bojových umění. Po další generace byla vesnice Chenů svým bojovým uměním známá.

chen.cz » Škola » Linie mistrů